فروشگاه انواع خاویار آسترا ایرانی

خاویار آسترا ایرانی و یا خاویار طلایی یا مروارید سیاه از کلمه خاگ آور گرفته شده به معنی تخم ریز , غذایی پر انرژی و مغذی که ارزش غذایی بسیار بالایی دارد و تقریبا هشتاد و پنج درصد کشورهای اروپایی و آمریکایی از آن استفاده می کنند. ولی غذایی بسیار گران و به همین دلیل در کشور ما مصرف بسیار کمی از آن را شاهد هستیم.

فروشگاه انواع خاویار آسترا ایرانی

آشنایی کامل با خاویار آسترا

آشنایی کامل با خاویار آسترا برای صید ماهی های خاویار بهترین مکان قسمت های شرقی دریای خزر و به خصوص بندر ترکمن است. ماهی هایی که از آن خاویار گرفته می شود ماهی بلوگا و ماهی ازون برون و ماهی شیپ و تاس ماهی ایرانی و تاس ماهی روسی هستند. و به ترتیب خاویار بلوگا و خاویار استرا و سوروگا و بری از این ماهی ها گرفته می شود.

در گذشته با چکش های پلاستیکی ماهی های خاویار را بیهوش می کردند و بعد از خارج کردن تخم آن از گوشت آن استفاده می کردند. ولی امروزه با عمل سزارین بخشی از تخم آن را بیرون می آورند و بعد برای باروری دوباره ماهی ها را در دریا رها می کنند. برای اینکه یک ماهی خاویار به باروری برسد و بتوان از تخم ان استفاده کرد باید دوازده تا شانزده سال صبر کرد. بنابر این با عمل سزارین می توان از یک ماهی بین شش تا ده بار خاویار گرفت.

تولید کننده خاویار آسترا کارخانه تولید خاویار است و زیر نظر متخصصان به دست می آید تا هم از لحاظ کیفیت بررسی شود و هم از لحاظ کمیت مورد مطالعه قرار گیرد و هم تمام افزودنی های مجاز زیر نظر متخصصان انجام شود. ارائه انواع خاویار آسترا در ایران در بسته بندی های پلمپ شده و شیک انجام می گیرد.

قدمت ماهی های خاویار استرا به عهد ژوراسیک و زمان زندگی دایناسور ها و به چند صدمیلیون سال پیش بر می گردد. امروزه خاویار آسترا را به شکل کالچر به دست می آورند که در محیط کشت بزرگ می شود. اصالت این نوع خاویار و برداشت بیش از اندازه آن باعث شده تا نسل این موجود زیبا رو به انقراض پیش رود بنابراین به صورت کالچر و زیر نظر متخصصان خاویار گیری انجام می شود. تا با عمل سزارین بخشی از خاویار های آن گرفته شود و برای باروری و تولید ماهی های دیگر بتوان از آن استفاده کرد.

خاویار یا مروارید سیاه از ماهی های مختلفی در دریای خزر به دست می آید که می توان به ماهی بلوگا و ماهی ازون برون و ماهی شیپ و تاس ماهی ایرانی و تاس ماهی روسی اشاره کرد. خاویار انواع مختلفی دارد از جمله خاویار های متنوعی که در بازار وجود دارد می توان به این گروه اشاره کرد.

 • خاویار بلوگا که به خاویار امپریال نیز شهرت دارد و به بهترین و گران ترین خاویار دنیا شناخته شده است. در میان هم گروهی های خود خاویار بلوگار دارای بزرگترین تخم خاویاری است.
 • خاویار سوروگا را که از ماهی های ازون برون تهیه می کنند.
 • خاویار آسترا که به آن خاویار طلایی نیز گفته می شود. این خاویار از تاس ماهی به دست می آید.
 • خاویار بری که از ماهی های سیبری پرورشی است.

گونه های دریایی دریای خزر بسیار هستند و برای تولید خاویار از سه نوع ماهی که به استروژن معروف هستند استفاده می شود. این سه نوع ماهی عبارتند از تاس ماهی و فیل ماهی و ازون برون, البته ماهی جدیدی اخیرا به دسته ماهی های خاویاری اضافه شده است که به آن ماهی سیبری گفته می شود. ولی اصالت و طعم و کیفیت ماهی های دریای خزر قابل قیاس با ماهی های جدید نیست.این سه گروه در کنار خاویر آسترا تولید کننده بیش از نیمی از خاویار کشورهای دنیا هستند. از جمله این ماهی ها می توان به:

 • فیل ماهی به این دلیل که بزرگترین ماهی دریای خزر است به این نام شهرت پیدا کرده است. فیل ماهی های دریای خزر بعد از 18 سال به سن خاویار دهی می رسند و می توان گفت که خاویار بلوگا که گران قیمت ترین نوع خاویار است که از این نوع ماهی به عمل می آید.
 • تاس ماهی بعد از فیل ماهی بزرگترین گونه آبزی دریای خزر است که زمان خاویار دهی این نوع ماهی دوازده سال است. و بعد از سپری شدن این دوران می توان از خاویار آن استفاده کرد. به تاس ماهی ماهی قره برون هم می گویند. که از ماهی ها ی استروژن در بازار ماهی های خاویار ست. از تاس ماهی خاویار آسترا گرفته می شود که به آن خاویار طلایی هم می گویند. البته رنگ خاویار این نوع ماهی قهوه ای رنگ است ولی در بسته بندی های طلایی عرضه می شود.
 • ازون برون بعد از فیل ماهی و تاس ماهی عنوان کوچکترین ماهی خاویار دریای خزر را به عهده دارد. خاویار ماهی ازون برون بعد از گذشت هفت سال به ثمر می رسد. این نوع ماهی ریزترین خاویار را دارد. خاویار به دست آمده از ماهی ازون برون به خاویار سوروگا معروف است رنگ این نوع خاویار سیاه رنگ است و هفت سال طول می کشد تا ماهی بالغ شده و به مرحله خاویار دهی برسد.
 • ماهی سیبری که تازه به کشور وارد شده است و به این دلیل مورد توجه پرورش دهندگان ماهی قرار گرفته است که سن بلوغ آن در مقایسه با سایر ماهی های خاویاری بسیار پایین است و حدود پنج سال طول می کشد تا به مرحله خاویار دهی برسد . از آنجایی که اصالت ماهی های خاویار را ندارد و از لحاظ طعم و رنگ بسیار متفاوت است آن را جزو ماهی های خاویار به حساب نمی آورند . تخم این نوع ماهی را خاویار بری می گویند. ولی به خاطر قیمت پایین و خاویار دهی سریع آن بسیار مورد توجه پرورش دهندگان ماهی قرار گرفته است و بازار خوبی را به دست آورده است.

خواص انواع خاویار آسترا

ارزش غدایی خاویار آسترا بسیار بالا است و سرشار از امگا سه و روی و آهن می باشد مصرف آن در کودکی بسیار به سلامت روح و روان کمک می کند و در دوران بارداری هم به مادر و هم به نوزاد همراه مادر کمک شایانی می کند. این محصول برای جلوگیری از پیری و التهاب پوستی بسیار مفید است. انحصار شرکت خاویار دریایی آسترا در ایران با شرکت خاویار آسترا است که شما می توانید مطمان باشید خاویار اصل را برای عرضه به مشتری تحویل می دهند. خاویار یکی از محصولات صادراتی ایران است که بازار خوبی در کشورهای آمریکا و اروپا و کانادا دارد.

خاویار اصل در محیط مخصوص پرورش داده می شود و در بسته بندی های خاص اراِیه می شود. عرضه خاویار آسترا در حاشیه دریای خزر بسیار گرم است و شرکت های بسیاری در زمینه تولید و تنطیم خاویار فروشنده خاویار آسترا هستند.

انواع مختلف خاویار آسترا

انواع مختلف خاویار آسترا خاویار آسترا از تاس ماهی گرفته می شود که بعد از فیل ماهی بزرگترین گونه آبزی دریای خزر است که زمان خاویار دهی این نوع تاس ماهی بین ده تا دوازده سال است. و بعد از سپری شدن این دوران ماهی به بلوغ می رسد و می توان از خاویار آن استفاده کرد. به تاس ماهی ماهی قره برون هم می گویند. که از ماهی ها ی استروژن در بازار ماهی های خاویار است. از تاس ماهی خاویار آسترا گرفته می شود که به آن خاویار طلایی هم می گویند. البته رنگ خاویار این نوع ماهی قهوه ای رنگ است ولی در بسته بندی بندی های طلایی عرضه می شود. خاویار آسترا به سه دسته تقسیم می شود.

 1. نوع اول را می توان خاویار آسترا رویال نام برد.
 2. نوع دوم را به خاویار آسترا در جه یک می شناسند.
 3. و نوع سوم خاویار آسترا درجه دو است

نحوه پرورش خاویار آسترا

تولیدکنندگان خاویار دریایی برای به عمل آوردن این نوع خاویار مراحل مختلفی را سیر می کنند تا خاویار مرغوبی را به دست آورند.

 • بتدا لارو خاویار یا تخم ماهی چند روزه را بر اساس سایز و بزرگ و کوچک بودن و نوع ماهی که تخم ریزی کرده است فیل ماهی یا تاس ماهی یا ازون برون و ماهی سیبری سورت بندی می کنند و در استخر های مخصوص قرار می دهند. و بین هفت سال تا پانزده سال طول می کشد تا ماهی به بلوغ برسد و به مرحله خاویار دهی برسد. در ابتدا تشخیص حنسیت ماهی های خاویار بسیار سخت است بعد از گذشت سه تا چهار سال نر بودن یا ماده بودن آن ها توسط متخصصان بیو تکنیک مشخص می شود و
 • سپس ماهی ها را به استخرهای جداگانه می برند تا از لحاظ جنسیت جدا شوند.
 • پس از این که این مرحله سپری شد برای این که اطلاعات هر ماهی حفظ شود چیپ ست هایی به آن ها وصل می شود تا تمام اطلاعات ماهی در دوران طول عمر آن حفظ شود. مراحل غذادهی به ماهیان بر اساس سن و وزن و نوع ماهیان متفاوت است و این عمل تا زمان بلوغ ماهیان ادامه پیدا می کند.
 • سپس بعد از بلوغ ماهیان خاویار به مرحله خاویار دهی می رسند و بعد از به عمل آمدن تخم ماهی ,ماهیان خاویار حامل تخم ماهی را به اصطلاح در مرحله روزه داری قرار می دهند و تا هفت روذ به آن ها غذا نمی دهند تا چربی های اطراف تخم ماهی های ها آب شوند.
 • و بعد خاویار به عمل آمده را برداشت می کنند.
 • در این مرحله انتهای شکم ماهی را برش می دهند و تخم ماهی را از آن خارج می کنند.
 • سپس تخم ماهی که به همراه گناد است را در داخل سبد های مخصوص می ریزند و زیر آب سرد آن را شستشو می دهند. و متخصص, خاویار را از گناد جدا می کند. و با آب کشی های بسیار تمام اضافات را از آن گرفته می شود.
 • سپس دستگاه خاویار ساز با اضافه کردن نمک خاویار آماده را آماده بسته بندی می کند.

خاصیت انواع خاویار آسترا

خاصیت انواع خاویار آسترا خاویار یکی از اشرافی ترین صبحانه های جهان محسوب می شود. چرا خاویار را در وعده صبحانه میل می کنند؟ به علت مغذی بودن و ویتامین ها و پروتیین های سرشار آن افراد ترجیح می دهند این ماده غذایی را در وعده صبحانه میل کنند تا تمام ارزش غذایی آن در طول روز حفظ شود.

خاویار آسترا ارزش غدایی بسیار بالایی دارد و می توان گفت که این غذا سرشار از امگا سه و روی و آهن می باشد و به خصوص مصرف آن در کودکی بسیار به سلامت روح و روان کودکان کمک می کند و در دوران بارداری هم به مادر و هم به نوزاد همراه مادر کمک شایانی می کند. این محصول یک فرمول جادویی برای جلوگیری از پیری دارد و برای کسانی که دچار التهاب پوستی هستند بسیار مفید است. و برای کنترل چربی و فشار خون بالا بهترین دارو است.

طیف رنگی خاویار آسترا

رنگ های مختلف خاویار آسترا منحصر به فرد است رنگ طلایی زرد رنگ آن کاملا متمایز از خاویار های دیگر است بنابراین به آن خاویار طلایی هم گفته می شود. به علت صید بی رویه, این نوع ماهی با خطر انقراض مواجه شده است و به همین دلیل راه کار هایی برای حفاظت از این گونه اصیل جانوری در دریای خزر صورت گرفته است. طیف رنگی این گونه جانوری از خاکستری تیره تا زیتونی روشن است هر چه رنگ خاویار روشن تر باشد نشان دهنده این است که خاویار مرغوبیت بالاتری دارد و ارزش غذایی بهتری برای کسانی که مشتاق خرید خاویار آسترا هستند را دارد.

فروش عمده خاویار آسترا ایرانی

فروش عمده خاویار آسترا ایرانی توزیع خاویار آسترا در ایران در انحصار چند شرکت از جمله رابید خاویار است که این شرکت خود پخش کننده خاویار آسترا است و قیمت خاویار آسترا توسط این چند شرکت تعیین می شود شرکت رابید خاویار و شرکت های دیگر نه تنها به صادرات خاویار می پردازند بلکه واردات خاویار آسترا را نیز در دست دارند. فروش عمده خاویار آسترا ایرانی در انحصار این چند شرکت است.

انحصار شرکت خاویار دریایی آسترا در ایران بعد از رابید خاویار با شرکت خاویار آسترا است که شما می توانید مطمان باشید خاویار اصل را برای عرضه به مشتری تحویل می دهد. خاویار یکی از محصولات صادراتی ایران است که بازار خوبی در کشورهای آمریکا و اروپا و کانادا دارد. خاویار اصل در محیط مخصوص پرورش داده می شود و در بسته بندی های خاص اراِیه می شود. عرضه خاویار آسترا در حاشیه دریای خزر بسیار گرم است و شرکت های بسیاری در زمینه تولید و تنطیم خاویار فروشنده خاویار آسترا هستند.

شرکت خاویار کالچر و شرکت های دیگر نیز جزو این دسته قرار می گیرند و خاویار پرورشی و به دست آمده در استخرهای پرورش ماهی را در اختیار خریداران می گزارد. و فروش عمده خاویار را به عهده دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما