تولید انواع خاویار سیاه دریای خزر

خاویار سیاه دریای خزر از گران ترین خوراکی های جهان است.بزرگ ترین منبع ماهیان خاوریاری در جهان دریای خزر می باشد که بیش از نود درصد خاویار جهان راتامین می کند.قدمت ماهیان خاویاری به عصر ژوراسیک بازمی گردد و همین موضوع سبب شده تا ان ها را فسیل زنده بنامند.

ماهیان خاویار به بیست و هفت گونه وزیرگونه تقسیم می شوند که از این تعداد شش گونه در دریای خزر زندگی می کنند.ارزش ماهی خاویار به خاطر استفاده از گوشت آن نمی باشد.تخم ماهی خاویار است که ان را این گونه ارزش مند ساخته است که به خاویار یا مروارید سیاه مشهور است.

خاویار انواع مختلفی دارد مانند:خاویار طلایی،خاویار سرخ،خاویار سیاه.از مهم ترین ماهی های خاویاری که در دریای خزر زندگی می کنند می توان به فیل ماهی،قره برون یا ماهی خاویاری ایران،ماهی خاویاری گلد،ماهی شیب و ماهی اوزون برون اشاره نمود.قیمت خاویار سیاه در این مرکز بسیار ارزان است.

تولید انواع خاویار سیاه دریای خزر

از خاویار سیاه چه می دانید؟

از خاویار سیاه چه می دانید؟ همچنین وجود ویتامین د و آ در آن باعث می شود این محصول یک غذای مقوی در سلامت استخوان ها باشد و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شود و وجود ویتامین آ در آن از موجب می شود برای پوست و مو نیز مفید باشد و یک محصول اعلا برای رفع چین و چروک پوست به شمار می آید. انواع خاویار حاوی پروتئین می باشد که برای سلامت بدن وجود آن لازم و ضروری می باشد و همچنین وجود پتاسیم در آن به تقویت قلب کمک می کند چرا که فشار خون و کلسترول را به خوبی تنظیم می نماید و مانع از مسدود شدن رگ ها می شود و از فشار زیاد به قلب و مغز جلوگیری می نماید و همچنین با انرژی که به بدن می بخشد.

باعث شادابی و نشاط روح و جسم می شود. خاویار املاح فراوان دارد به گونه ای که داری امگا ۳ فراوانی می باشد و در واقع این محصول یک تقویت کننده عالی برای بدن به شمار می آید به گونه ای که می توان گفت تمام املاح مورد نیز بدن را خاویار اعلا و درجه یک در خود دارد و یک محصول و مواد غذایی عالی و بی نظیر به شمار می آید. خواص خاویار برای بدنسازان خیلی زیاد می باشد.خاویار به تنهایی سرشار از مواد مغذی می باشد که برای تمام افراد مفید می باشد و به بدن ان ها انرژی بسیار زیادی می بخشد.یکی ازخواص خاویار برای ورزش کاران تامین مناسب کالری بدن آن ها است.ورزش کار نسبت به هر زمان دیگری از زندگی نیاز بیش تری به کالری دارند.

ارائه خاویار سیاه در این مجموعه بسیار راحت است و مثل گذشته دشوار نیست.

نحوه تولید خاویار سیاه

انرزی مورد نیاز برای ورزش کار به عوامل مختلفی بستگی دارد و به طور کلی طی فعالیت ورزشی از یک طرف میزان متابولیسم پایه افزایش می یابد و از طرف دیگر فعالیت فرد زیاد می شود،پس مقدار نیازانرژی فزایش می یابد.درهرصد گرم خاویار دویست و شصت و چهار کالری انرژی است. پروتئین یکی از فواید خاویار برای ورزش کاران است.بدن ورزش کاران کمی بیش تر در معرض آسیب و جراحت می باشد.

به دلیل این آسیب ها و جراحات،آن ها به پروتئین بیش تری نسبت به یک فرد غیر ورزش کار نیاز دارند.هم چنین ورزش کارانی که به برنامه های پرورش اندام و افزایش حجم عضله می پردازند نیاز به پروتئین بیش تری دارند. از فواید خاویار برای ورزش کاران با حضور پروتئین ارزش مند می توان به موارد زیر اشاره نمود:رشد،ترمیم و بازسازی عضلات،انقباضات عضلانی،ساختن بلوک های عضلانی،افزایش ترشح هورمون های عضله ساز،تحریک سنتز پروتئین عضلانی در سطح سلولی،کاهش اشتها،تقویت تاندون ها،افزایش چربی سوزی و تولید انرژی اشاره نمود.هم چنین مصرف پروتئین برقدرت عضلات و افزایش حجم عضلات بسیار موثر است.

امروزه در محافل علمی و ورزشی توجه دو چندانی به نقش اسید چرب امگا3 در عملکرد ورزش کار جلب شده است.امگا3 خاویار یکی از فواید خاویار برای ورزش کاران است.این اسید چرب را می توان در اقلام غذایی بسیار کمی یافت که در همه ی ابزیان یه خصوص به میزان زیاد در خاویار یافت می شود.خاویار سرشار از چربی های اشباع امگا3است.

بازرگانی خاویار سیاه این محصول را در مدل های مختلفی ارائه کرده است. شرکت خاویار سیاه بسیار با کیفیت است.

روش انتخاب خاویار سیاه

روش انتخاب خاویار سیاه فواید خاویار برای ورزش کاران با وجود امگا3 می تواند شامل بهبود بخشیدن به فرایند رساندن اکسیزن و مواد غذایی به بافت عضلانی و سایر بافت ها شود.این بهبود ویسکوزیته خون را کاهش می دهد بنابراین متابولیسم هوازی را به دلیل افزایش اکسیژن رسانی بهبود می بخشد. رهاسازی سوماتروپین را در پاسخ به محرک های معمولی نظیر تمرین ورزشی،خواب و گرسنگی که تاثیرات آنابولیک دارند تقویت می کد

.امگا3زمان بازیابی یا ریکاوری پس از تمرین را کاهش می دهد.هم چنین امگا3خاویار از التهاب بافت ها و التهاب ناشی از خستگی عضلانی و بیش تمرینی که سبب کاهش زمان ریکاوری پس از تمرین است پیش گیری می کند. مواد معدنی در سوخت و ساز سلولی بسیار نقش پر رنگی دارند.مواد معدنی خاویار هم چنین در تشکیل خون و هموگلوبین و اکسیژن رسانی به عضلات فعال بسیار موثر است.وجود مواد معدنی در حفظ و تعادل اسیدی-بازی و فشار اسمزی بسیار مهم است.

انتقال پیام های عصبی به عضلات از دیگر نقش هایی است که ضرورت وجود مواد معدنی در ورزش و فعالیت های جسمانی است. حضور برخی از مواد معدنی در ورزش کاران بسیار حیاتی و پر رنگ است.این مواد معدنی که به وفور در خاویار وجود دارد شامل کلسیم،سدیم،فسفر،آهن،مس و روی است.کلسیم خاویار در افزایش چگالی استخوانی،ازبین رفتن فشار های ناشی از ورزش و افزایش توان ورزش نقش بسزایی دارد.

یکی از خواص خاویار این است که دارای ویتامین آ است که در بهبود زخم های ایجاد شده روی پوست و هم چنین به عنوان محافظ جدار خارجی سلول عمل می کند.خاویار دارای ویتامین E استکه پوست را به صورت عمقی مرطوب نگه می دارد و از خشک شدن شدید پوست در زمان های طولانی جلوگیری می کند.ویتامینE هم چنین به عنوان عاملی مهم در گردش خون ایفای نقش کرده و از بروز بیماری هایی مانند پارکینسون جلوگیری می کند.

انواع خاویار سیاه در این مجموعه وجود دارد. خاویار سیاه ایرانی در مدل های مختلفی وجود دارد. بازار خاویار سیاه این محصول را در مدل های مختلفی ارائه کرده است.

میزان پروتئین خاویار سیاه

هم چنین وجود این دو ویتامین به عنوان رفع آثار پیری پوست،بهبود بیناییفتقویت سیستم ایمنی بدن و داشتن آنتی اکسیدان کافی در بدن لازم و ضروری است.خاویار را می توان منبع غنی آنتی اکسیدان در طبیعت دانست.خواص خاویار یکی از عمده مواردی است که در دوران بارداری به آن اشاره شده است. این ماده مغذی می تواند در دوران بارداری سلامت نوزاد و هم چنین مادر را در دوران بعد از زایمان تضمین کند.

پزشکان در مورد استفاده از خواص خاویار در دوران بارداری اشاره کردند که بهتر است مادر در ماه های 6تا9 ماهگی فرزند خود ازاین ماده مغذی استفاده کند.لازم به ذکر است خاویار ایرانی اگر به صورت طبیعی کشت و صید شده باشد از هر گونه عامل سرب و جیوه ای به دور است.نبود این فلزات سنگین در خاویار یه این معنی است که هیچ عارضه جانبی بدم مادر و فرزند را تهدید نمی کند. از دیگر خواص خاویار این است که دارای منابع مغذی مانند پتاسیم است.

عنصر پتاسیم در بدن انسان به عنوان تنظیم کننده فشار خون عمل می کند.لذا خوردن خاویار می تواند جایگزینی گران قیمت برای قرص های فشار خون باشد.لذا این غذا به افراد دارای فشار خون توصیه می گردد.

خواص انواع خاویار سیاه

خواص انواع خاویار سیاه خاویار می تواند چروک های پوست و هم چنین خطوط عمر که روی صورت می افتند را به سرعت محو کند.خاویار دارای مقدار زیادی عامل تحریک کننده ی کلازن پوست است.این اتفاق باعث می شود که خواص خاویار بتواند پوست را طراوت بخشیده و بدون نیاز به هیچ عمل جراحی پوستتان را به روزهای اول با حالت الاستیک بالا نزدیک کند. خاویار سرشار از ویتامین های E،D،A،B،C،اسید فولیک و اسید پانتوتنیک است

.ویتامینAموجود در خاویار در ترمیم و نگه داری اپی تلیان،رشد استخوان و ترمیم رنگدانه مردمک چشم هم نقش به سزایی دارد و ویتامین Dموجود در آن موجب تعادل کلسیم و فسفر می شود که مصرف آن در دوره ی نقاهت،جراحی های بزرگ و بیماری های عفونی در باز گرداندن نیروی از دست رفته مفید است. میزان ویتامین در 100 گرم خاویار برابر است با:

ویتامینAمیکرو گرم271،ویتامینD میکروگرم2.90،ویتامینE میکروگرم1.89،ویتامینKمیکرو گرم0.60،ویتامینCمیکروگرم0.00،تیامین میلی گرم0.19،ریبو فلاوین میلی گرم0.62،نیاسین میلی گرم0.12،کولین میلی گرم490.90،پانتوتنیک اسید میلی گرم3.50،ویتامینB6میلی گرم0.32،فولات میکرو گرم50.00،ویتامینB12میلی گرم20.00

موارد استفاده خاویار سیاه

خواص خاویار برای بدنسازان خیلی زیاد می باشد.خاویار به تنهایی سرشار از مواد مغذی می باشد که برای تمام افراد مفید می باشد و به بدن ان ها انرژی بسیار زیادی می بخشد.یکی ازخواص خاویار برای ورزش کاران تامین مناسب کالری بدن آن ها است.ورزش کار نسبت به هر زمان دیگری از زندگی نیاز بیش تری به کالری دارند. انرزی مورد نیاز برای ورزش کار به عوامل مختلفی بستگی دارد و به طور کلی طی فعالیت ورزشی از یک طرف میزان متابولیسم پایه افزایش می یابد و از طرف دیگر فعالیت فرد زیاد می شود،پس مقدار نیازانرژی فزایش می یابد.درهرصد گرم خاویار دویست و شصت و چهار کالری انرژی است. پروتئین یکی از فواید خاویار برای ورزش کاران است.بدن ورزش کاران کمی بیش تر در معرض آسیب و جراحت می باشد.

به دلیل این آسیب ها و جراحات،آن ها به پروتئین بیش تری نسبت به یک فرد غیر ورزش کار نیاز دارند.هم چنین ورزش کارانی که به برنامه های پرورش اندام و افزایش حجم عضله می پردازند نیاز به پروتئین بیش تری دارند. از فواید خاویار برای ورزش کاران با حضور پروتئین ارزش مند می توان به موارد زیر اشاره نمود:رشد،ترمیم و بازسازی عضلات،انقباضات عضلانی،ساختن بلوک های عضلانی،افزایش ترشح هورمون های عضله ساز،تحریک سنتز پروتئین عضلانی در سطح سلولی،کاهش اشتها،تقویت تاندون ها،افزایش چربی سوزی و تولید انرژی اشاره نمود.هم چنین مصرف پروتئین برقدرت عضلات و افزایش حجم عضلات بسیار موثر است. امروزه در محافل علمی و ورزشی توجه دو چندانی به نقش اسید چرب امگا3 در عملکرد ورزش کار جلب شده است.

امگا3 خاویار یکی از فواید خاویار برای ورزش کاران است.این اسید چرب را می توان در اقلام غذایی بسیار کمی یافت که در همه ی ابزیان یه خصوص به میزان زیاد در خاویار یافت می شود.خاویار سرشار از چربی های اشباع امگا3است. فواید خاویار برای ورزش کاران با وجود امگا3 می تواند شامل بهبود بخشیدن به فرایند رساندن اکسیزن و مواد غذایی به بافت عضلانی و سایر بافت ها شود.

این بهبود ویسکوزیته خون را کاهش می دهد بنابراین متابولیسم هوازی را به دلیل افزایش اکسیژن رسانی بهبود می بخشد. رهاسازی سوماتروپین را در پاسخ به محرک های معمولی نظیر تمرین ورزشی،خواب و گرسنگی که تاثیرات آنابولیک دارند تقویت می کد.امگا3زمان بازیابی یا ریکاوری پس از تمرین را کاهش می دهد.هم چنین امگا3خاویار از التهاب بافت ها و التهاب ناشی از خستگی عضلانی و بیش تمرینی که سبب کاهش زمان ریکاوری پس از تمرین است پیش گیری می کند. مواد معدنی در سوخت و ساز سلولی بسیار نقش پر رنگی دارند.

مواد معدنی خاویار هم چنین در تشکیل خون و هموگلوبین و اکسیژن رسانی به عضلات فعال بسیار موثر است.وجود مواد معدنی در حفظ و تعادل اسیدی-بازی و فشار اسمزی بسیار مهم است.انتقال پیام های عصبی به عضلات از دیگر نقش هایی است که ضرورت وجود مواد معدنی در ورزش و فعالیت های جسمانی است. حضور برخی از مواد معدنی در ورزش کاران بسیار حیاتی و پر رنگ است.این مواد معدنی که به وفور در خاویار وجود دارد شامل کلسیم،سدیم،فسفر،آهن،مس و روی است.کلسیم خاویار در افزایش چگالی استخوانی،ازبین رفتن فشار های ناشی از ورزش و افزایش توان ورزش نقش بسزایی دارد.

فروش انواع خاویار سیاه

فروش انواع خاویار سیاه برای این که خاویاری با طعم و مزه ای عالی داشته باشیم نیاز است که از بهترین انواع تولیدات خاویار سیاه استفاده نماییم.ارائه خاویار سیاه درجه یک در ایران بین مزراع عالی پرورش خاویار صورت می گیرد.عرضه خاویار سیاه از این مزارع میان نمایندگی ها و فروشگاه خاویار سیاه مورد تایید نمایندگی ها صورت می گیرد. روش مصرف خاویار می تواند متنوع باشد.سلیقه افراد در نوع مصرف خاویار مهم است.بسیاری میل دارند تاطعم خاویار تغییر نکند.اما در صورت تمایل به استفاده از چاشنی ها می توان از انواع پیازچه،موسیر،جعفری،شوید،اسفناج و لیمو ترش استفاده نمود.این چاشنی ها می توانندخاویار را برای افرادی که طعم خاویار برای آن ها مقبول نیست بهتر نمایند. توصیه می شود خاویارهای درجه یک بدون چاشنی زدن سرو شوند.از روش مصرف خاویار می توان به مصرف این ماده غذایی درکنار نان سفید،پنکیک،پوره سیب زمینی،تخم مرغ؛تخم بلدرچین ،نان تست برشته شده،خامه ترش و کره سرو نمود. مصرف کنندگان حرفه ای ظروف حاوی خاویار را به طور مستقیم درون ظرف یخ قرار می دهند و سپس سرو می نمایند.جنس برخی از ظروف مانند جنس های استیل بر طعم خاویار اثر منفی دارند.ظروف چینی یا شیشه ای برای سرو خاویار در مهمانی ها پیشنهاد می شود و یا همان قوطی که خاویار در ان پلمپ شده است. قاشق و چنگالی که برای سرو خاویار استفاده می شود باید مخصوص باشند تا به پوسته تخم آسیب نزند.بهترین قاشق و چنگال ها در انواع روش های مصرف خاویار بهتر است از جنس شاخ حیوانات،سرامیکی،شیشه ای،چوبی،پوسته صدف یا پلاستیکی باشد. این موضوع بسیار مهم است که نحوه برداشتن خاویار به گونه ای باشد که به تخم های باکیفیت خاویار آسیبی وارد نشود.بیش ترین مواردی که خاویار در آن مورد استفاده قرار می گیرد مربوط به پیش غذاهای اشتهاآور است. از انواع روش مصرف خاویار می توان به استفاده در انواع ساندویچ به صورت چاشنی اشاره نمود.مصرف خاویار با بلینی که نوعی پنکیک نازک و لطیف ساخنه شده از آرد گندم است بسیار پرطرفدار و سنتی است.ازنحوه سرو خاویار می توان به قرار دادن آن بر روی سیب زمینی کباب شده همراه سبزی خرد شده یا تخم مرغ اشاره نمود. انواع سوپ های سرد و یا گرم و یا برخی از غذاها را می توان با خاویار تزیین کرد.با اضافه کردن یک قاشق خامه ترش روی ان ها و قرار دادن دانه های خاویار روی خامه ی ترش تزیین می گردند.مصرف هم زمان چندین خاویار سادهبدون چاشنی جالب و مطبوع است.باتوجه به این که خاویار نیاز به هیچ گونه پختی ندارد بهتر است برای تزیین مواد غذایی گرم خاویار را بر یک لایه خامه ترش قرار داد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما