صادرات انواع خاویار سوروگا اصل

صادرات انواع خاویار سوروگا اصل در این مرکز بسیار راحت است. ارائه کنندگان خاویار سوروگا این محصول را در مدل های مختلفی عرضه کیده است. توزیع خاویار سوروگا در این مجموعه به راحتی صورت می گیرد و مثل گذشته نیست. تولید خاویار سوروگا این محصول را در اختیار همه قرار داده است. فروش خاویار سوروگا به راحتی صورت می گیرد. صادرات خاویار سوروگا به تمام شهر ها رونق دارد.

صادرات انواع خاویار سوروگا اصل

مشخصات انواع خاویار سوروگا

مشخصات انواع خاویار سوروگا خاویار تخم ماهیان خاویاری و از گران‌ترین خوراکی‌های جهان است.دریای خزر به عنوان بزرگ‌ترین منبع ماهیان خاویاری در جهان، بیش از ۹۰ درصد خاویار جهان را تأمین می‌کند. ماهیان خاویاری یا استورژون، از خانواده تاس‌ماهیان، از جمله گونه‌های آب‌زی هستند که از قدمتی چند صد میلیون ساله بر خوردارند و از این رو ماهیان خاویار را فسیل‌های زنده جهان می‌نامند که همراه با تکاملی فیلوژنی تا به امروز باقی مانده‌اند.

این ماهیان به ۲۷ گونه و زیرگونه در جهان تقسیم می‌شوند که از این تعداد ۶ گونه در دریای خزر زندگی می‌کنند. ارزش ماهیان خاویاری نه به خاطر استفاده از گوشت آنان که به واسطه تخم آنان است که به خاویار یا مروارید سیاه مشهور است. خاویار انواع گوناگونی دارد مانند خاویار طلایی و سرخ و سیاه که البته در این میان خاویار سیاه از ارزشی بالایی برخوردار است.

برای استحصال خاویار از یک ماهی به زمانی معادل ۱۲ تا ۱۵ و گاه ۱۶ سال نیاز است. ماهیان خاویاری را با چکشی لاستیکی بیهوش می‌کنند تا از ضربات دم او در امان باشند و سپس خاویار ان را تخلیه می کنند و گوشت آن را نیز راهی بازار می‌ کنند.

امروزه با استفاده از روش سزارین تخم‌ها را از شکم ماهی خارج می‌کنند و مقداری از آن را برای بارآوری مجدد، در شکم ماهی باقی می‌گذارند، سپس ماهی را به مدت ۳ ماه در استخرهای مخصوصی، قرنطینه می کنند و پس از این مدت وی را نشانه گذاری کرده و به دریا بازمی‌گردانند.

خاویار سوروگا از ماهی ازون برون بدست می آید این ماهی از گونه ماهی های خاویاری ایران به حساب می آید.ماهی ازون برون از ماهی های استروژنی است . ماهی ازون برون در ۱۲ سالگی بالغ شده و شروع به تخم گذاری می کند و در دوماه پایانی فصل بهار و در دمای ۱۴ درجه تخم ریزی می کند.

لازم به ذکر است که این ماهی تنها دو بار در سال تخم ریزی می کند. خاویار سوروگا به دلیل قیمت مناسب و طعم خاص خود در نزد مردم محبوب و شناخته شده است .ماهی سوروگا در دو نوع پرورشی و دریایی زیست دارد.

این روزها که مردم به دلیل گرانی خاویار دریایی نمی توانند از آن بهره ببرند خاویار پرورشی بهترین جایگزین برای آن می باشد که دارای خواصی مشابه با نوع دریایی می باشد .خاویار پرورشی سوروگا معمولا در بسته های ۵۰ گرمی وارد بازار می شوند.

این نوع خاویار را میتوان از ریز بودن آن تشخیص داد که این دانه های ریز خاکستری تیره هستند .این خاویار سرشار از امگا ۳ است که برای بدن بسیار مفید می باشد .ماهی سوروگا بومی ایران و واقع در دریای خزر است .هم چنین ریزترین ماهی دریای خزر به شمار می آید که فاقد استخوان است .بسیار نرم بوده و دارای طعم خاص و لذیذ می باشد .هم چنین دارای چسبندگی طبیعی می باشد.

نحوه نگهداری خاویار سوروگا

در این میان اوزون برون کوچک ترین جثه را دارد. خاویاری که از اوزون برون استحصال می شود نیز دانه های ریز تری نسبت به سایر خاویار ها دارد. از لحاظ ارزش غذایی، انواع خاویار تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. هر چند این طور بین مردم جا افتاده است که بلوگا مغذی ترین نوع خاویار است.

ماهی اوزون برون ماده در سن هشت تا هفده سالگی به بلوغ می رسد. امروزه با پرورش آن در استخرهای پرورش ماهیان خاویاری می توان سن بلوغ آن را کاهش داد. به طور میانگین از هر ماهی اوزون برون می توان سه کیلوگرم خاویار سوروگا به دست آورد.

خاویار ازون برون یا سوروگا یکی از خاویارهای ایرانی است که در ایران تولید می شود. انواع خاویارهای ایرانی اعم از سوروگا دارای ارزش غذایی بسیار بالا می باشد و به خوردن آن بسیار توصیه شده است.

انواع خاویار سوروگا: خاویار سوروگا امپریال خاویار سوروگا درجه یک خاویار سوروگا درجه دو صادرات انواع خاویار بلوگا و سوروگا به کل نقاط جهان از طریق این مجموعه با قیمت مناسبی انجام می شود.

تخم فیل ماهی ماده را بلوگا و ماهی ازون برون ماده را سوروگا می نامند. اویار بلوگا دارای قیمت بالاتری نسبت به خاویار سوروگا می باشد. خاویار بلوگا و سوروگا یکی از محصولات صادراتی ایران زمین می باشد و امروزه به میزان زیادی مورد صادرات قرار گرفته اند.

سوروگا، اوزون برون و دراکول نام های یکی از ماهیان خاویاری دریای خزر می باشد. خاویار به دست آمده از این ماهی با نام سوروگا در بازار شناخته شده است. این نوع خاویار، کوچکترین نوع خاویار دریای خزر از نظر اندازه می باشد و در پایین ترین رتبه از نظر قیمت نیز قرار دارد.

البته این معنی بی کیفیت بودن خاویار سوروگا نیست و باید اذعان داشت که به علت قیمت مناسب، بازار خرید مناسبی نیز دارد. ماهی دراکول وزنی سبک تر از دیگر ماهیان خاویاری دارد و در حدود سن ۸ تا ۱۲ سالگی به سن بلوغ می رسد. خاویار سوروگا درجه یک به دست آمده از این ماهی به صورت بسته بندی های مختلف در بازار قابل تهیه می باشند. کارخانه خاویار سوروگا در بیشتر های شمالی و جنوبی کشور در حال فعالیت می باشند

میزان تولید خاویار سوروگا

میزان تولید خاویار سوروگا از مراحل تولید و صادرات خاویار: مراجعه به ادراه ی نظام مهندسی و پس از مشکل نبودن محل مورد نظر وارد مرحله ی بعدی می شوند. استعلام گرفتن از ادارات منابع طبیعی و محیط زیست، دام پزشکی، اداره آب، امور اراضی، اداره برق می توان نام برد که این کار تا حدود ۶ ماه تایک سال طول می کشد.

مدارک مورد نیازی که لازم است عبارتند از جهت صدور پروانه های آبزی پروری مدارک شخصی، مدارک شرکت، پر کردن فرم های مختلف، اظهارنامه کارشناسی، نتایج آزمایش آب و خاک، فرم تعهد کارمند نبودن است.

تقریبا بیش از نیم قرن است که تخم ماهیان خاویاری در دریای خزر تولید شده اند. ایران خاویار اصل به میزان قابل توجهی صادر می کند. ایران دومین صادر کننده خاویار بعد از زعفران است.

چندین سال است که نام ایران در صدر جدول صادرات خاویار ایرانی باکیفیت وجود دارد. ایران سالیانه در حدود ۱۰۰ تن خاویار تولید می نماید و بیشتراین میزان را به کشورهای دیگر صادر می کند.هر ساله تقاضا برای خرید عمده انواع خاویار ایران رو به افزایش است که برخی از بزرگترین خریداران آن عبارتند از بلژیک ایتالیا فرانسه امارات متحده عربی کویت انگلستان هنگ کنگ.

خواص انواع خاویار سوروگا

تولیدی خاویار سوروگا عبارت است از پرورش های ماهی که پرورش این نوع خاویار در کشور ما در برخی از استان ها انجام می شود که به آن ها ماهی پرورشی می گویند. این محصولات با توجه به کیفیتی که دارند در بازار ها قیمت گذاری می شوند و در دسترس مشتریان قرار می گیرند.

خاویار سوروگا را بشتر بشناسیم خاویار سوروگا از انواع خاویاری است که در ایران تولید می شود. خاویار سوروگا از ماهی اوزون برون به دست می آید. ماهی اوزون برون بومی آب های دریای خزر است. اوزون برون در تمامی نقاط ساحلی خزر یافت می شود. در گذشته وقتی صحبت از ماهی خاویاری می شد مردم ماهی اوزون برون را تصور می کردند.

پنج گونه ماهی خاویاری معروف در دریای خزر موجود است: فیل ماهی که بزرگ ترین ماهی خاویاری است. تاس ماهی ایرانی یا قره برون تاس ماهی روسی یا چالباش ماهی شیپ ماهی اوزون برون یا دراکول خاویار بلوگا از فیل ماهی استخراج می شود

نحوه استفاده خاویار سوروگا

نحوه استفاده خاویار سوروگا ماهی سوروگا معمولا در دریای خزر صید می شود و برای صادرات و ارسال به شهرها و کشورهای دیگر بطور مستقیم انجام می شود.نحوه عرضه این نوع خاویار در بازار به صورت : بسته های ۵۰ گرمی ، کیلویی ، وکیوم شده و کاسه ای می باشد.

شش گونه از ماهیان خاویاری مهم در دریای خزر زیست می کنند و از طریق نمایندگی های معتبر در ایران به بسیاری از کشورهای دیگر صادر می شوند. خاویار سرشار از پتاسیم است .پتاسیم یکی از مواد مورد نیاز بدن است که کمبود آن در بدن سبب مشکلات روحی روانی ، عصبانیت ، کاهش تحرک و غیره می شود.

خاویار سوروگا ایرانی از بهترین نوع خاویار می باشد که به علت مواد مغذی در درمان بیماری ها همچنین برای بیمارانی که در دوره نقاهت به سر می برند بسیار مفید می باشد . خاویار سوروگا به علت قیمت ارزان و هم چنین طعم لذید و ارزش غذایی بالا دارای محبوبیت زیادی است و در بین مردم شناخته شده است و بنابراین بازار خاویار سوروگا داغ می باشد و از فروش بالایی نسبت به دیگر انواع خاویار برخوردار است .

این خاویار دارای پتاسیم بالا ، کربوهیدرات ، پروتئین ، کلسیم و آهن است .به دلیل ارزش غذایی بالا مصرف آن برای مادران باردار توصیه شده است.همچنین برای افراد مسن ، کودکان ، مادران شیرده توصیه شده است .

همچنین در درمان انواع بیماریها ، کمک به قوای جنسی خانم ها و آقایان بسیار مفید است .خاویار سوروگا معمولا در وعده صبحانه مورد استفاده قرار می گیرد علت استفاده خاویار در وعده صبحانه این است که تمام مواد مورد نیاز بدن را تامین کرده و انرژی فراوانی به بدن می بخشد و برای شروع یک روز خوب پر انرژی خواهیم بود.

خاویار سرشار از ویتامین و پروتئین است همچنین دارای ۲۵ درصد کلسترول و ۷۵ درصد لستین است.از انجا که این نوع خاویار اثرات فراوان بر پوست دارد مانند شادابی جوان کنندگی رطوبت و اب رسانی به میزان کافی ازبین بردن لکه ها و تخریب اثرات رادیکال های ازاد به همین دلیل تولیدکنندگان لوازم ارایشی توانسته اند انواع مختلفی از لوازم ارایشی را به کمک خاویار تولید کنند

میزان محبوبیت خاویار سوروگا

از آنجا که خاویار از ماهی گرفته می شود و ماهی دارای طبع سرد است پس خاویار نیز دارای طبعی سرد می باشد .قبل از استفاده از خاویار بهتر است آن را در یخچال در دمای منفی سه تا مثبت چهار درجه سانتیگراد قرار دهید تا خاویار ماندگاری خود را حفظ کند .

خاویار سوروگا را در وعده صبحانه همراه با تخم مرغ آب پز یا نیمرو به همراه نان تست یا همراه با عسل و یا انواع میوه ها می توان سرو کرد .پس از باز شدن درب کنسرو خاویار باید آنرا تا ۷ روز مصرف کرد در غیر این صورت دچار فساد غذایی می شود.

یکی از رایج ترین روشهای استفاده از خاویار ، استفاده از آن در کنار تخم مرغ است بدین صورت که خاویار کره فلفل روی تخم مرغ مالیده و جهت خوش طعم تر شدن چند قطره لیمو ترش به آن اضافه کرده و سرو می کنیم .

روش دیگر سرو خاویار سوروگا این گونه است ابتدا تخم مرغ آب پز را ریز خرد می کنیم سپس با سس مایونز مخلوط کرده و در بشقاب پهن می کنیم سپس پیاز نگینی خرد شده را روی آن می ریزیم سپس پنیر خامه ای را روی آن ریخته و کاملا با قاشق یکدست می کنیم درب بشقاب را گذاشته و به مدت سه ساعت در فریزر قرار می دهیم سپس از فریزر خارج کرده دانه های خاویار را روی سطح مخلوط حاصل قرار می دهیم و باز به مدت یکساعت در فریزر نگهداری می کنیم .

خاویار اشرافی‌ترین صبحانه جهان محسوب می‌گردد. بسیاری آن را به شکل خام یا همراه با زرده تخم مرغ یا خرده پیاز می خورند و گروهی نیز به اندازه نوک قاشقی از آن را همراه با سبزیجات معطر یا با نان و کره می‌خورند.

بعضی دیگر آن را سرد و با یک قاشق کوچک و بدون نان میل می‌کنند.برخی بوی تند ماهی مانند و طعم شورش را دوست دارند هرچند طعم و بوی خاویار ممکن است برای بعضی خوشایند نباشد .

فروش انواع خاویار سوروگا اصل

فروش انواع خاویار سوروگا اصل فروش انواع خاویار سوروگا اصل در مجموعه به راحتی صورت می گیرد و مثل گذشته نیست. این محصول بسیار لذیذ است. از خرید آن پشیمان نمی شوید.جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید و محصولات موجود در انبار می توانید با ما تماس حاصل نمایید، همکاران ما شما عزیزان را کاملاً راهنمایی خواهند کرد. ما تمام تلاش خود را انجام می‌ دهیم تا رضایت شما عزیزان را به دست بیاوریم، در واقع بزرگترین هدف ما کسب رضایت و افزایش کیفیت خدمات می باشد.

همان‌گونه که خاویار سیاه در ایران و جنوب روسیه شناخته شده‌ است، خاویار سرخ در سیبری طرفداران بیشتری دارد. خاویار سرخ از خاویار سیاه ارزان‌تر است اما طعم و ارزش غذایی آن همانند خاویار سیاه است. خاویار سرخ یا سیاه را می‌توان در تمامی فروشگاه‌های مواد غذایی روسیه خریداری کرد. در اغذیه فروشی‌ها چند دانه خاویار سرخ بر روی برشی از نان با یک برگ جعفری میل می‌شود

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما